Акція

 

Історичні українські пісні

 

Історичні українські пісніІсторичні українські пісні несуть в собі всю велич та радість перемог славетних козаків, сум та біль поразок та поневолення людей і землі. Цей жанр несе в собі всю біографію народу тільки в пісенній формі. Ще за часів Київської Русі народні співці виконували різноманітні твори, де в основі сюжету, звичайно, лежали будь-які історичні, соціальні, суспільні події. На справді, термін «історичні пісні» набагато ширший та об'ємніший, ніж здається на перший погляд. До типу історичних пісень відносяться козацькі, чумацькі пісні, балади, думи тощо. Всі вони відображають реальні події та відповідні переживання і відчуття. Вся героїчна, але водночас трагічна історія нашого народу, образ славної рідної української землі, як найкраще оспіваний саме в цих піснях.

З плином часу, минаючи століття та роки, історична українська пісня продовжує цікавити сучасних митців, вчених та простих людей, які щиро люблять та намагаються привити таку саму любов та пошану до пісень і іншим. Безсмертя цих пісень пояснюється одним простим фактом, а саме тим, що в українській пісні живе душа народу, його сміливість, волелюбність, мудрість та совість. Одним з найвідоміших циклів історичних пісень є козацькі пісні, що розповідали про славетних героїв, які не жалкуючи сил та здоров’я, до останнього подиху відвойовували кожну квітку української землі. Всі події та образи оспівані в козацьких піснях є абсолютно реальними. Складались ці пісні народом, які всім серцем переживали за синів, та хоча б піснею намагались підтримувати їх. Тематика козацьких пісень була багатою та різноманітною. В цих піснях піснярі намагались зобразити як найбільше подій, що стосувались життя козаків. Сюжети були пов’язані з прощанням із рідною домівкою, батьками та коханими; оспівувалась та возвеличувалась хоробрість воїнів на полі битви, їхній щоденний побут та багато іншого. 

Історичні українські пісніСлухаючи таку пісню, в уяві одразу постають всі образи, і разом з головними героями ти потрапляєш в ті часи і відчуваєш всю тогочасну атмосферу. Велика кількість історичних українських пісень присвячена визвольним війнам та всім подіям які відбувались навколо воїнів та простих селян. Українські кобзарі оспівували славного гетьмана Богдана Хмельницького, всієї його світи та інших народних героїв. За змістом народних та авторських пісень можна вивчати історію народу. Незалежно від епохи, українська пісня будь-якого жанру, завжди була тотожною частиною людського життя, яка супроводжувала людей усюди. Історична пісня подорожувалась не лише разом з козаками, але й з жовнірами, чумаками, відображаючи складну долю, протест проти поневолення, приниження та кріпацтва.   

Отже історичні українські пісні є могутнім, безсмертним духовним джерелом нашого народу, яке пройшло відстань довжиною в декілька століть, але все ж таки живе і продовжує розвиватись далі, вбираючи в себе всю красу та суть сучасної епохи, яка теж наповнена різними колоритними подіями.


23.04.2014
Контактна інформація
(0432)62-01-34
м. Вінниця